בית בן עמי-לוין

עיצוב חללי פנים

Creative Solutions

לפעמים, העולם הזה משאיר אותנו המומים. אנחנו נמצאים בתוך רצף אבולוציוני אשר מוכיח אותנו באופן קבוע. נאלצים להתמודד עם עולם שונה ומוזר כל בוקר מחדש. לפעמים קל ונוח יותר, לפעמים פחות. ״ביתינו מבצירנו״ נאמר, אולם לעיתים גם בתוך ״מבצרינו״ אנחנו מוצאים את עצמינו בתוך עולם חדש.

הבית שלי הוא בית מיוחד. זהו בניין משנת 1886 אשר שמש כבית הספר לבנות הראשון של העיר ״תל אביב״. הבניין הוא תחנה קבועה בסיורי התיירים המודרכים בשכונה, מה שלא אחת גרם לנו להרגשה של קופים בגן חיות, כאשר מדריכים מיוזעים עם מערכות הגברה אישיות מאולתרות מובילים קבוצות קבוצות אל מתחת לחלונינו לתת את גרסתם האישית להסטוריה המקומית. סוג של דיסנילנד נגיד. אבל אפילו לא זה מה שמייחד אותו באמת. זהו בית של אהבה וחיבור מדהים בין אנשים. זהו בית של חברים. לפעמים זהו בית של כאב. ולבסוף, זה בית של שינויים. חלקם מעשה ידי אדם נגיד, וחלקם הכתבות אשר מגיעות מעל. כל שינוי כזה שינה את פניו של הבית. בגלל זה כנראה אני קצת מתקשה לתת תיאור פשוט וענייני של החלל. הדרך הכי טובה תהיה כנראה לזרוק אתכם ישר לתוך הסיפור.

מובאות כאן סדרת תמונות של הבית אשר צולמו עבור כתבה במגזין ״את״ לפני כשנתיים. זהו בית בגודל של כשמונים מטרים רבועים המחולקים על שני חדרים מפנקים במיוחד ואפילו עם שני חלונות שמופיע בהם חריץ קטן של ים. רצפת הבית המקורית שומרה והצליחה להנצל משיני הזמן ויותר מזאת משיני האנשים שלפעמים קצת מאסו בה. עיצוב הבית אינו דבר מובנה ומתוכנן, אלא הוא תוצר של יד אוהבת ושל החיבור בין האנשים והאנרגיה שהעניק להם והעניקו לו. פריטי הריהוט השונים הם אסופה של שנים רבות, חלקם אוצרות משפחתיים בגרוש, חלקם מציאות משווקים עתיקים וחלקם רכישות עדכניות של פריטים עכשוויים. תוסיפו לקלחת אספנות כמעט כפייתית ותקבלו בית אקלקטי ומרגש, עבורינו לפחות, אשר יוצר חיבוק חם ומנחם גם בתקופות מורכבות יותר.
מיותר לציין אחרי הפתיח הארוך שהיום הבית שונה…

הוספת תגובה חדשה